Drewno sztauerskie | giełda drzewna

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu

Informujemy o podpisaniu umowy nr RPPM.02.02.01-22-0301/17-00 o dofinansowaniu Projektu:

" Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MGJ poprzez wdrożenie nowoczesnej linii technologicznej, umożliwiającej obniżenie poziomu surowco i energochłonności procesu produkcyjnego oraz wprowadzenie innowacyjnego produktu do oferty firmy."

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 02. Przedsiębiorstwa , Działania 02.02. Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne, Poddziałania 02.02.01. Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wdrożona technologia przyniesie efekt w postaci redukcji ilości zużywanego surowca (drewna), generowanych odpadów oraz redukcji zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

Targi Furnica 2017 - relacja

Poznański blok targów zaopatrzenia dla przemysłu meblarskiego, który odbył się od 12 do 15 września. W jego skład wchodzą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB oraz Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Dzięki obecności na targach udało się wzmocnić dotychczasowe relacje z Klientami oraz nawiązać obiecujące kontakty z nowymi kontarchentami.

Dziękujemy wszystkim Klientom za odwiedziny, w tym roku frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Targi Furnica 2016 - relacja

W dniach 13-16 września wystawialiśmy się na targach Furnica-Sofab w Poznaniu.

Duża liczba wystawców i odwiedzających jak zwykle dopisała.

Dziękujemy wszystkim Klientom za odwiedziny, w tym roku frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Targi Furnica 2015 za nami

W dniach 6-9 października wystawialiśmy się na targach Furnica.

Duża liczba wystawców i odwiedzających jak zwykle dopisała.

Dziękujemy wszystkim obecnym i potencjalnym Klientom za odwiedziny.

20 lecie firmy MGJ.

11-12 września tego roku obchodziliśmy 20 lecie naszego zakładu pracy.

Uroczystość odbyła się w Dolinie Szarlotty, a uświetnili ją między innymi goście z Lasów Państwowych oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Po uroczystym obiedzie i rozdaniu nagród okolicznościowych pracownicy bawili się na spływie kajakowym oraz zabawie do białego rana.

Międzynarodowe targi meblarstwa i przemysłu drzewnego - furnica 2014.

Prawdziwa międzynarodowa reprezentacja liderów rynku, wraz z silną grupą najważniejszych dla polskiej branży firm, ściągnęła do Poznania w dniach 16-19 września 2014, 21 tysięcy profesjonalistów.

Na Dremie można było zapoznać się z ofertą wystawców z: Austrii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA czy Wielkiej Brytanii.

Po raz kolejny nasza obecność na targach umozliwiła spotkania z stałymi i potencjalnymi klientami. Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie.

dofinansowanie sprzętu do zakładu.

Zakupiliśmy samochód do przewozu dłużycy. Nowoczesna SCANIA pozwala nam na niezależność w dostawach dłużycy dla naszych potrzeb oraz mozliwość świadczenia usług załadunku i przewozu surowca.

Zakup w ramach projektu Rozszerzenie zakresu działalności przedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu umożliwiającego wprowadzenie nowych produktów i usług na rynek oraz zwiększenie eksportu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Równocześnie zmodernizowaliśmy linie manipulacyjną dodając stanowisko z wysokowydajną korowarką Hawa. Dzięki czemu wzbogaciliśmy ofertę o drewno korowane liściaste i usługę korowania

Targi furnica - relacja

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Komponentów do Produkcji Mebli Furnica, które odbyły się w dniach od 16 do 19 kwietnia 2013 roku w Poznaniu.

W targach FURNICA udział  biorą czołowi producenci, dostawcy oraz dystrybutorzy komponentów oraz materiałów i akcesoriów, które pozwolą na realizacje nawet najbardziej wyjątkowych kolekcji meblowych. Udział w targach oznacza możliwość nawiązywania nowych oraz podtrzymywania istniejących kontaktów z profesjonalistami z branży, którzy aktywnie poszukują najlepszych na rynku rozwiązań.

Nasze stoisko odwiedziło blisko 200 osób, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Profesjonalna obsługa oraz atrakcyjny design stoiska spowodował, że osiągnęliśmy zamierzone cele marketingowe.

Kapituła Konkursu Acanthus Aureus, powołana przez Zarząd MTP nagrodziła nasze stoisko wystawiennicze za rozwiązanie architektoniczne i graficzne sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy, kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy i tworzeniu atmosfery właściwej dla bezpośredniej komunikacji z klientem i z rynkiem.

Certyfikat "Dynamiczna firma"

Serdecznie gratulujemy osiągniętego bardzo dobrego wyniku finansowego oraz otrzymania Certyfikatu Dynamiczna Firma.

Wyróżnienie to jest wyrazem uznania za szybki rozwój firmy oraz właściwe decyzje biznesowe. Certyfikat Dynamiczna Firma to również dowód na wzrost pozycji na rynku, a także potwierdzenie opinii solidnego i perspektywicznego partnera biznesowego.


Certyfikat przyznawany jest w oparciu o autorski algorytm HBI wyliczający dynamikę wzrostu przedsiębiorstwa w ostatnich 3 latach. W obliczeniach bierzemy pod uwagę kluczowe dane finansowe – obrót i zysk firmy oraz wzrost zatrudnienia.

Dane te zostały dodatkowo zweryfikowane przez największą wywiadownię gospodarczą – Dun & Bradstreet.
Witamy w elitarnym gronie przedsiębiorstw wyróżnionych Certyfikatem Dynamiczna Firma oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Osiński
Wiceprezes ZarząduFurnica 2012

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach FURNICA 2012

W dniach 27-30 marzec 2012 roku firma MGJ wzięła udział w targach Furnica, najważniejszym i najbardziej kompleksowym w Polsce wydarzeniu wystawienniczym poświęconym branży drzewnej. W imprezie udział wzięli czołowi producenci, dostawcy oraz dystrybutorzy komponentów oraz materiałów i akcesoriów meblowych.

Podczas targów Furnica, zostały przyznane nagrody „Acanthus Aureus” za najtrafniej dobraną wizualizację ekspozycji targowej do strategii marketingowej firmy.

Jesteśmy dumni, iż spośród 175 firm biorących udział w imprezie targowej, nasza firma otrzymała tę nagrodę !!!